İş Zekası


İş Zekası
Uçtan Uca İş Zekası Çözümü
İş zekası projelerinde analiz ETL/ELT sürecinden veri görselleştirme aşamasına kadar tüm süreçlerde veya talebiniz doğrultusunda ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir aşamasında uzman ve tecrübeli ekibimizle yanınızdayız.

Çözüm Belirleme - Kaynak Planlama
Kurumsal veri yapınızın özellikleri ve iş zekası hedefleriniz göz önünde bulundurularak yapılan ön analiz sonucunda işletmenize en uygun BI çözümü detaylı olarak raporlanmaktadır.
Belirlenen çözümün en ideal sürede geliştirilmesi ve en efektif donanım/yazılım konumlandırılması yapılmakla birlikte iş zekası proje yönetimi konusunda aktif destek vermekteyiz.

Entegrasyon
ELT/ETL aşamaları tanımlanarak verilerin gerekli dönüşümleri yapılarak kurumsal veri ambarında birleştirilmektedir. İlk aktarım ve delta aktarım süreçleri tanımlanarak veri ambarındaki verilerinizin otonom bir şekilde sürekli güncel kalması sağlanmaktadır. İhtiyaç analizindeki belirlemeye bağlı olarak verilerin bir kısmı batch güncelleme alırken bir kısmı (veya tamamı) gerçek zamanlı -CDC- (near real time) olarak veri ambarına taşınmaktadır.

Modelleme
Kolay anlaşılır ve kullanışlı bir iş zekası modeli sunularak iş birimlerinin kendi iş zekası analizlerini yapılmasına olanak sağlanmaktadır. Farklı kullanıcı grupları için Data Mart bazında yetkilendirme yapılabilirken birden fazla departmanın verileri kullanılarak daha zengin analiz yeteneği sunulabilmektedir. Model düzeyinde oluşturulan güvenlik politikaları ile satır bazında yetkilendirme sağlanmaktadır.

Sunum – Görselleştirme
İş birimlerinin ihtiyaçları ve yönetsel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak Rapor ve Puan Kartı, Anahtar Performans göstergeleri gibi zengin veri görselleri Web ve Mobil uyumlu geliştirilebilmektedir. Kullanıcı bilgileri, rol ve yetkileri mevcut kurum alt yapısından otomatik olarak alınabilmektedir.
Copyright © 2019 | AVE Bilişim